Interesanti, Noderīgi

Apkures katli Commodus – ‘’paliec mājās’’ patīkamāk

Kuram gan, atvainojiet, nav noriebies visur dzirdamais un izlasāmais sauklis ‘’paliec mājās’’?! Palikšana mājās šajā Covid laikā lielākajai daļai nenozīmē lielāku atpūtu, bet gan pilnīgi apvērstu dienas režīmu, jaunu darba zonu iekārtošanu un dažiem diemžēl arī vairāk nesaskaņu ģimenē.

Siltās, mīļās vietiņas tiek pārvērstas par tādām kā patversmēm, kur virtuve ir gan ofiss, gan viesistaba. Un tāpat ir arī ar guļamistabām un viesistabām.

Diemžēl ar cilvēku daudzumu māju vien nesasildīsi. Nāk ziema, tāpēc ir laiks padomāt par sava mitekļa apkures sistēmu, lai mājās palikšana nepārvērstos par īstu lazareti. Apkures katli Commodus ir sagatavoti arī priekš tiem, kuri mūsu siltajā ziemā par apkures nepieciešamību iedomājušies vien tagad.

Klasikas atbalstītāji joprojām drīkst izvēlēties čuguna vai tērauda malkas apkures katlus. Tās ir pārbaudītas vērtības – kurināmo var atrast kaut vai iztīrot aizaugušos krūmus vai nozāģējot vecos koku zarus. Tikai vienmēr jāievēro zelta likums – kurināmajam ir jābūt sausam! Ja tas būs mitrs, pirmkārt, būs grūtāk aizkurināt, otrkārt, kurēšanās laiks būs ilgāks, līdz ar to arī kaitīgo izmešu būs vairāk.

Modernajiem un visiem citiem, kuri negrib tērēt laiku mājas kurināšanai, Commodus iesaka izvēlēties granulu apkures katlus. Moderno versiju granulu katli ir aprīkoti ar automātisko apkures iespēju, kuru iespējams kontrolēt pat attālināti caur viedtelefonu.

Tas nozīmē arī to, ka par  vēlamo temperatūru telpās katls parūpēsies pats, automātiski ieslēdzoties vai izslēdzoties.

Ieiet kurtuvē vajadzēs tikai tad, kad būs pienācis laiks katla tīrīšanai – tas ir 1 reizi nedēļā vai mēnesī (atkarībā no modeļa). Tāpat katls būs arī jāuzpilda. Taču tas nebūs katru dienu kā malkas krāsnij, bet to būs nepieciešams darīt vien reizi 7-14 dienās.

Tiem, kas ir neizlēmīgi vai mīl dažādību, Commodus iesaka izvēlēties kombinētos apkures katlus. Varēsiet izvēlēties – kad vēlaties, kuriniet ar malku, kad esat aizņemtāks, dedziniet granulas! Šie katli ir patiešām izdevīgi tiem, kam ir mainīgs dzīvesstils vai ikdiena. Reizēm, kad cilvēkam nav citas iespējas saiknei ar dabu, satvert malkas pagali un pavērot, kā tā aizdegas, ir efektīgs risinājums, lai atmodinātu sevī dzīvo, enerģisko un pirmatnējo cilvēku. Savukārt, kad sava daļa mežonības jau izbaudīts citur, tad par labu nāks podziņu nospiešana un vienkārša atlaišanās savā mīļākajā dīvānā.

Ja Jums jau ir savs uzticamais siltuma sagādnieks katla formā, tad Commodus iesaka par to arī pienācīgi parūpēties. Pirmais noteikums, ko no katla uzstādītājiem noteikti dzirdējāt – tie ir jātīra! Tas ir ļoti svarīgi, lai katls turpinātu kalpot ilgi un vienlīdz efektīvi. Dārgie draugi, tas nav viss. Apkures katliem ir nepieciešams katlu serviss jeb ikgadējā apkope.

Apkures katlu apkopi ieteicams veikt vienreiz gadā – vai nu pirms vai pēc apkures sezonas noslēgšanās. Kas ietilpst katlu apkopē? To sadarbībā ar apkures katlu izplatītājiem Commodus pastāstīšu turpinājumā:

 • Apkures katla korpusa diagnostika;
 • Apkures katla dūmvada pieslēguma pārbaude un tīrīšana;
 • Apkures katla tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana;
 • Apkures katla recirkulācijas apsaistes un apkures sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude, filtru tīrīšana;
 • Apkures katla mērinstrumenta paneļa pārbaude un regulēšana;
 • Apkures katla mehānisma pārbaude un regulēšana;
 • Granulu degļa un degļa sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana (granulu katliem, granulu/malkas katliem);
 • Apkures katla tīrīšana;
 • Atkārtota lietošanas apmācība;
 • Aizdedzināšanas spirāles pārbaude;
 • Kompresora kondensāta ūdens iztukšošana;
 • Programmnodrošinājuma atjaunināšana;
 • Kļūdu pārbaude;
 • Granulu padevēja kalibrēšana, granulu pārsvēršana.

Šāds katlu serviss Jums izmaksās 85 – 125 eiro (bez PVN). Arī šeit ir runa par ilgtermiņu – jo vairāk par savu apkures katlu rūpēsieties, jo ilgāk un efektīvāk tas kalpos. Siltu ziemu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *