Interesanti, Noderīgi, Notikumi, Šokējoši

Kā viens vienīgs foto no Rīgas domes šodien satricināja internetu

Sociālajos tīklos plašu diskusiju uzsācis un mediju uzmanību izpelnījies kāds šķietami ikdienišķs solis no jaunievēlētās Rīgas domes deputātes Mairitas Lūses (Attīstībai/Par!, “Progresīvie”). Viņa, dodoties uz Rīgas domes sēžu zāli, līdzi paņēma savu mazuli ratiņos.

“Vakar uz 3 stundām iegāju Rīgas domes sēžu zālē. Man nebija ne jābalso, ne jārunā, tikai jāklausās. Paņēmu līdzi meitu. Plāns B: ja meita raudās, iešu ārā. Rita Eva Našeniece (JV) nofotografēja un ielika internetā. No komentētājiem uzzināju, ka vēlos ierīkot Rīgas domē dzemdību nodaļu un atcelt BKA [bērna kopšanas atvaļinājumu],” sociālajā tīklā “Instagram” raksta Mairita Lūse.

“Netaisnošos. Jaunajiem vecākiem, īpaši mātēm, jau tā nākas daudz taisnoties, lai arī kā viņas izvēlētos audzināt savus bērnus. Jaunās māmiņas drīkst gan strādāt, gan nestrādāt. Ja zīdainis ir nemierīgs un traucē, tad viņš ir no darba telpas jāved prom. Vai vienmēr darbu un bērnu var viegli apvienot? Nē. Vai tas ir iemesls kritizēt jaunās māmiņas, kas izvēlas strādāt? Nē,” turpina Rīgas pašvaldības deputāte.

 

View this post on Instagram

 

Vakar uz 3 stundām iegāju Rīgas domes sēžu zālē. Man nebija ne jābalso, ne jārunā, tikai jāklausās. Paņēmu līdzi meitu. Plāns B: ja meita raudās, iešu ārā. @rnaseniece nofotgrāfēja un ielika internetā. No komentētājiem uzzināju, ka vēlos ierīkot Rīgas domē dzemdību nodaļu un atcelt BKA. Netaisnošos. Jaunajiem vecākiem, īpaši mātēm, jau tā nākas daudz taisnoties, lai arī kā viņas izvēlētos audzināt savus bērnus. Jaunās  māmiņas drīkst gan strādāt, gan nestrādāt. Ja zīdainis ir nemierīgs un traucē, tad viņš ir no darba telpas jāved prom. Vai vienmēr darbu un bērnu var viegli apvienot? Nē. Vai tas ir iemesls kritizēt jaunās māmiņas, kas izvēlas strādāt? Nē. Vai, ja man nebūtu bērna, es varētu uzrakstīt krietni garāku tekstu un atbildēt visiem jaukajiem un nejaukajiem komentāriem? Droši vien, bet vai tas tiešām ir nepieciešams? Bērni iemāca prioritizēt lietas. Saprast, kam vajag veltīt laiku, un kam nē. Tā vietā, kamēr meita gulēja, izlasīju Latvijas pozīciju Par Eiropas 2030.gada klimata politikas ieceru kāpināšanu. Manai meitai ir 8 mēneši. Pēc gada viņa ies dārziņā. Mans darbs domē beigsies pēc gandrīz pieciem gadiem. Cik vecam jābūt bērnam, lai māte varētu iesaistīties politikā? 2? 5? 18? Cik vēlēšanu iekritīs attiecīgajā periodā? Vai vīrietis saņemtu šādus komentārus, vai arī tiktu vainotu māte, kas nepieskata savu bērnu? 🤱🤱🤱 Politiķes- jaunās māmiņas, kas ir spējušas apvienot karjeru ar mātes lomu, neanalizējot viņu politisko piederību un viedokļus: Jo Swinson, Lielbritānija Stella Judith Creasy, Lielbritānija Larissa Waters, Austrālija Sanna Mirella Marin, Somija Licia Ronziulli, Itālija Jacinda Arden, Jaunzēlande Jytte Guteland, Zviedrija Carolina Bescansa, Spānija @antonina.nenaseva un @vanseliina 😉

A post shared by Mairita Luse (@mairitaluse) on

Kamēr meita gulēja, deputāte lasīja Sava ieraksta turpinājumā Mairita Lūse norāda, ka uz komentāriem, gan jaukajiem, gan nejaukajiem, varētu plašāk atbildēt, ja viņai nebūtu jāpilda mātes pienākums. “Bērni iemāca prioritizēt lietas. Saprast, kam vajag veltīt laiku, un kam nē. Tā vietā, kamēr meita gulēja, izlasīju Latvijas pozīciju Par Eiropas 2030. gada klimata politikas ieceru kāpināšanu,” par domes sēžu zālē pavadītajām stundām stāsta deputāte.

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *