Interesanti, Izglītojoši, Noderīgi, Notikumi, Šokējoši

Latvijā drīzumā plāno ieviest medicīnisko analīžu paraugu nodošanas bezkontakta vairākus punktus

SIA “E. Gulbja Laboratorija” sadarbībā ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas Finieris” izgatavos ierīci analīzes paraugu ņemšanas komplektu izsniegšanai un saņemšanai, kas daļu medicīniskās analīzes varēs pārsūtīt uz bezkontakta saņemšanas punktiem. , Informējiet Ilzi, ka “E. Gulbja Laboratorija” pārstāv Lindenburgu.

Pēc viņas teiktā, tuvāko mēnešu laikā ierīci plānots izmantot visā Latvijā. Šīs ierīces kļūs par daļu no esošā laboratorijas diagnostikas cikla, lai nodrošinātu pacienta autentifikāciju, saņemtu paraugu ņemšanas komplektus, veiktu analīzi, nodrošinātu vajadzīgās temperatūras un uzglabāšanas prasības, nogādātu paraugus uz laboratoriju un analizētu un pārsūtītu rezultātus.

Pašlaik tiek izstrādāta metode un tiek gatavoti paraugu nodošanas punkti rūpnieciskās ražošanas analīzei. Šajos pārsūtīšanas punktos analīzes materiālus var pārsūtīt bez tikšanās ar medicīnas personālu.

Šie punkti tiek ieviesti, lai samazinātu kontaktu starp pacientiem un medicīnas personālu un nodrošinātu, ka materiālus 24 stundu laikā var piegādāt pēc iespējas tuvāk pacienta dzīvesvietai. Iekārtas atradīsies ārpus esošā “E. Gulbja laboratorijas” pieņemšanas punkta, tādējādi palielinot materiālu pārsūtīšanas pieejamību un paātrinot rezultātu saņemšanu.

“E. Gulbja Laboratorijas” ārsts un valdes loceklis Didzis Gavars uzsver, ka Covid-19 radītie apstākļi ir stimulējuši izstrādāt jauno tehnoloģiju un izgatavot šādu iekārtu. “Ceru, ka jaunais papildinājums medicīniskās laboratorijas praksē būs ievērojams uzlabojums gan Latvijas, gan pasaules mērogā,” pauž Gavars.

Viņaprāt, veids, kā plānots ieviest Latvijā, vēl nav ieviests citur pasaulē, tostarp valstīs ar progresīvām medicīnas tehnoloģijām. Tehnoloģija tika izveidota, sadarbojoties SIA “E. Gulbja Laboratorijas” ekspertiem, SIA “JK Energo” inženieriem un AS “Latvijas Finieris” ražotājam.

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *