Interesanti, Neticami, Noderīgi, Notikumi, Video

Rīgas skolās obligātā karantīna ir noteikta deviņām klasēm un arī vairākiem pedagogiem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta ministrija sacīja, ka Rīgas desmitajā vidusskolā, Rīgas Rini Zuri vidusskolā un Rīgas 46. vidusskolā katrā ģimenes karantīnas zonā ir klase un vairāki skolotāji. Ģimnāzijā mājas izolācijas zonā ir sešas klases un vairāki skolotāji.

Apmācība šiem kursiem tiek nodrošināta attālināti. Tajā pašā laikā klase Rīgas Austrumu vidusskolā, kas iepriekš bija karantīnā mājās, ir atsākusi pilna laika mācības. Turpretī Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Blāzmiņa” iestāde nošķīra cilvēku grupu un četrus darbiniekus.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta ministrija informēja, ka dažas Rīgas pilsētas iestādes ir veikušas pozitīvas analīzes testus Covid-19 studentiem un pozitīvas pārbaudes arī iestāžu darbiniekiem (ieskaitot skolotājus).

Tajā pašā laikā dažās iestādēs viens no studentiem vai mācībspēkiem ir kontaktpersona citam pacientam.

Šīs nodaļas un aģentūras atbildīgie eksperti visi sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Iestādēm būtu jārīkojas saskaņā ar Augstākās tautas tiesas ieteikumiem. Departaments piebilda, ka situācija attiecībā uz Covid-19 Rīgas pilsētas izglītības iestādēs mainās katru dienu.

Pēc departamenta sniegtās informācijas, Covid-19 līdz šim skāris četras Rīgas skolas un bērnudārzu galvaspilsētā. Tajā pašā laikā publiski pieejamā informācija norāda, ka Covid-19 gadījumi konstatēti arī Olaines un Daugavpils izglītības iestādē.

Kā ziņots, Rīgas Austrumu vidusskola bija pirmā izglītības iestāde, kurai šoruden diagnosticēja Covid-19. Vēlāk tika atklāts, ka Dougf Pierce 16. vidusskolā tika diagnosticēts arī Covid-19 pacients. Pagājušajā nedēļā Covid-19 infekcijas situācija tika atklāta arī vispārējās izglītības iestādes skolotājam un universitātes studentam, aģentūrai LETA sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Viņa pastāstīja, ka no 17 piektdien nesen atklātajiem Covid-19 infekcijas gadījumiem viens bija skolotājs Rīgas vispārizglītojošajā skolā. Šajā gadījumā tiks identificēti inficētie kontakti tajā pašā kategorijā. Savukārt koledžas studenta starpā tika konstatēts vēl viens infekcijas gadījums.

Arī šajā gadījumā ir identificēti kontakti, tostarp citi studenti un pasniedzēji, kurus lasa inficētie. Visi kontakti atrodas karantīnā, kas var nozīmēt, ka šie studenti var mācīties attālināti.

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *